Portland’da Bisiklete Binmek için bir Rehber VEYA

Arabasız bisiklet yollarından ve iyi tanımlanmış bisiklet şeritlerine sahip caddelerden, bisikletçileri karışımın meşru bir parçası olarak kabul eden sürücülere kadar, Portland’ın Amerika’nın “bisiklet vaat edilen toprakları” olarak görülmesi şaşırtıcı değil. Ünlü yağmurlu kış ve ilkbahar aylarına rağmen, çok sayıda park, kamusal alan ve okyanusa gerçek bir yakınlığı inkar eden gururlu bir denizcilik tarihi de dahil olmak üzere Portland ziyaretçilerinin sevmesi için bolca yer var. Portlandlılar gururlu bir gruptur, güzel şehirleriyle gurur duyarlar; kabul eden, düşük anahtar kültürleri; ve kendi büyüleyici eksantriklikleri.

TOPLANIYOR

Portland, birçok yıllık etkinliğe ev sahipliği yapan bir bisiklet meraklıları şehridir. Travel Portland, herkes için güncellenmiş bir liste tutar. Portland’daki daha büyük yıllık bisiklet etkinliği, Haziran ayının çoğu boyunca süren ve gezintiler, performanslar, geçit törenleri ve her zaman popüler olan Dünya Çıplak Bisiklet Yolculuğu dahil olmak üzere 200’den fazla organize etkinliğe ev sahipliği yapan Pedalpalooza’dır.

Kasabaya çıplak binmek sizin için çok uysalsa, katılımcıların genellikle kandırılmış küçük tekerlekli bisikletlerde (tüm bisikletler memnuniyetle karşılansa da) yüksek hızlarda tepelerden aşağı yarıştığı haftalık bir bisiklet etkinliği olan Zoobombing’i deneyin. Zoobomb ekibi pazar günleri saat 8: 30civarında 13. Cadde ve SW Burnside Caddesi’ndeki Zoobomb anıtı tarafından karşılanır. İster yaslanmış bir meraklı, ister off-road tutkunu olun, ister bisiklet temalı romantizm arayan biri olun, Portland’daki gezilerinizde benzer düşünen insanlar bulacaksınız. YİYOR

Portland, mutfak seçenekleri söz konusu olduğunda ağırlık sınıfının üzerinde yumruk atıyor. Şehrin ünlü yemek kamyonu bölmelerinden birinde bir restorana adım atmadan Anthony Bourdain gibi yiyebilirsiniz. Bunların en büyüğü, 50’den fazla gıda kamyonuna sahip gerçek bir Birleşmiş Milletler mutfak stilleri, Güneybatı Kızılağaç ve Washington Caddeleri arasında, Güneybatı 9. Caddeden 10. Caddeye kadar tam bir şehir bloğu kaplar. Bir düzine kadar sabit kamyon içeren küçük bölmeler şehrin her yerinde. Portland Walking Tours’un Lezzet Sokağı Turu, şehrin sunduğu en iyilerin geniş bir örneğini sunuyor. Daha geleneksel gurmeler, meşhur bacon maple bar’ın evi olan her zaman meşgul olan Voodoo Donuts’un hemen aşağısındaki Dan & Louis Oyster Bar’da deniz ürünleri yemeklerinin tadını çıkarabilir. SOKAKLAR

Eski Kent’in kalbinde yer alan Cycle Portland Bike Tours, saatlik ile haftalık arasında değişen fiyatlar sunan elektrikli bisikletler de dahil olmak üzere çeşitli bisikletler kiralamaktadır. Bisiklet kiralayan ve şehir içinde ve dışında turlar düzenleyen bir başka şirket de Pedallı Bisiklet Turları.

UYKULAR

Powell’ın Kitaplar Şehri’ne bir blok uzaklıkta ve Pioneer Courthouse Meydanı’na, şık Nob Hill bölgesine veya Sahil şeridine hızlı bir sürüş ya da koşu mesafesinde yer alan Portland’daki Mark Spencer Hotel, Avrupa atmosferine sahip bisiklet dostu bir oteldir. Bisiklet dostu bir diğer mekan ise Portland’ın yenilikçi semtindeki nehrin karşısındaki Jupiter Hotel’dir.

Leave a Comment