Montreal, Quebec’te Bisiklete Binme Rehberi

Motorlu taşıtlardan fiziksel olarak ayrılmış 213 mil (342 kilometre) dahil olmak üzere 403 milden (650 kilometre) fazla bisiklet yolu ile Montreal, gerçekten Kuzey Amerika’nın bisiklet başkentidir.

Biri, trafikte hiç binmek zorunda kalmadan, şehrin bir tarafından diğerine rahatça bisiklete binebilir. BİXİ bike share’in doğduğu yer, ellerinizi iki tekerleğe almanızı ve Montreal’in ihtişamını, karakterini ve tarihini keşfetmeye başlamanızı kolaylaştırır. TOPLANIYOR

Go Velo Festivali’nde en yakın 30.000 arkadaşınızla gezintiye çıkın, Just For Laughs ve Montreal Caz Festivallerinde yerel ve uluslararası kültürü içinize çekin, tarihi Eski Limanda büyük bir zirvenin altında dünyaca ünlü Cirque de Soleil’i deneyimleyin ya da kuduz Ultras destekçileri grubuyla Montreal Impact futbol maçına katılın. Montreal’de izlenmesi gereken neredeyse çok fazla festival var. Ocak ayında Igloofest’in soğuk, açık hava elektronik festivalinden, nemli Temmuz akşamlarında kesinlikle daha sıcak olan Uluslararası Nuits d’afrique festivaline.

Festivaller sizin işiniz değilse, Montreal’in samimi kafelerden büyük oditoryumlara kadar birçok mekanı haftanın her gecesi canlı müzik sunar ve içine girdiğiniz bir şeyi bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Yemek, müzik, moda, komedi ve sanat bu uluslararası şehri tanımlıyor ve hepsini görmenin en iyi yolu bisikletle.

Ayrıca Eski Liman, Tarihi Lachine Kanalı, Mount Royal Park, Plateau Mont-Royal, Mile End, Olimpiyat Parkı ve Jean Drapeau Parkı’nı ziyaret ettiğinizden emin olun. YİYOR

Burada sayılacak çok fazla yer var ama deneyeceğiz. Le Cajibi, uzun zamandır sahneciler, zinesterler ve bisikletçiler için favori bir uğrak yeri olan tüylü şık bir dalıştır. Harika yemekler, canlı eğlence ve cömert bisiklet park yeri. Dünyaca ünlü tütsülenmiş etleriyle dolu aşırı yüklü bir sandviç için Schwartz’s Deli’ye uğrayın ya da baş döndürücü bir dizi poutine seçeneğine ev sahipliği yapan 24 saat açık bir restoran olan La Banquise’e Rachel St. korumalı bisiklet yolu boyunca gidin. Aux Vivres’te lezzetli (et severlere göre bile) vegan mutfağı için Mil Ucuna pedal çevirin ya da Dinette Triple Crown’da kızarmış tavuk ve diğer Güney yemekleri için Park-Ex’e gidin. Gece geç saatlerde bir şeyler atıştırmak için şehir, ucuz shawarma, dilim pizza, poutine ve buğulanmış sosisli sandviçler sunan bir milyon karşı servis dükkanı gibi görünen şeylerle kaplıdır – yerel halk arasında popüler olan Montreal’e özgü bir “mutfak” kombinasyonu bardan eve dönerken. UYKULAR

Airbnb, ucuz konaklama bulmak için her zaman mükemmel bir seçenektir. Güvenli bisiklet park yeri sunan Gouverneur Hotel, şehir merkezindeki iki bisiklet yolunun (Berri ve Maisonneuve) kesiştiği noktada elverişli bir konuma sahiptir. Ayrıca Plateau Mont-Royal mahallesinde yanlış gidemezsiniz: keşfedilecek çok sayıda bisiklet yolu, bar ve park. SOKAKLAR (kiralık)

5.000 BİXİ bisikletinden birine erişmek için kredi kartınızı kaydırın (bir seferde 30 dakika boyunca ücretsiz). Montreal On Wheels bisiklet mağazası, şehirdeki çoğu otele kiralık bisikletler sunmaktadır. Ayrıca Fitz & Folwell veya Allo Velo’dan konaklamanız süresince bisiklet kiralayabilirsiniz. Fitz & Folwell bisiklet turları da sunmaktadır.

Leave a Comment