Kışın bisikletinize nasıl bakılır

Bisikletinizi ne kadar çok temizlerseniz, iş o kadar kolay ve hızlı olur. Biriken yağ ve kiri temizlemek için zinciri, dişlileri, krankları ve jantları her iki haftada bir temizleyin. Aşırı hava koşullarında sürdükten sonra çamurluklarınızdaki tuzu veya kumu temizleyin ve çerçeveyi silin. Haftalık bakımınıza devam edin ve bir revizyon yapmanız gerekmeyecek. Temizliğe gitmezseniz, profesyonel bir ayarlama 40-150 dolar arasında çalışır.

Ekipman

Paçavra ve diş fırçası

Ulaşılması zor alanlar için Q-ipuçları
Zincir yıkayıcı, temizleme solüsyonuyla doldurduğunuz ve zincirin üzerinden geçirdiğiniz bir temizleme aracıdır (çoğu bisiklet mağazasında ve bazı donanım mağazalarında 10-25 $ karşılığında mevcuttur).
Yedek zincir – dinlenme zincirini temizleyin ve yağa batırın
Basit Yeşil, su ve sabun veya izopropil alkol gibi çözücü
Purple Extreme Sentetik Yağlayıcı gibi tüm hava koşullarına dayanıklı bir yağlayıcı (purpleextreme.com )
Kış Yolculuğunuz için Bakım

Yağlamadan önce daima zincirinizi temizleyin. Diş fırçası ya da çözücü içinde tüm zincir emmek temizleme aracı ile zincir üzerinde bir çözücü fırçalayın ya. İnatçı gres topaklarını gidermek ve köşelerden ve deliklerden kir ve kiri almak için Q-uçlarını kullanın. Zincirinizin her bir bağlantısına yağlayıcı damlatın veya yağı dökerken zinciri döndürerek bir çizgi çalıştırın. Yağlayıcıyı her bir bağlantıya sokmak için bir diş fırçası veya temizleme aleti kullanın ve pas belirtileri gösteren bölgelere sürün. Zinciri döndürürken fazla yağı bir bezle silin.

Karlı, tuzlu koşullarda her sürüşten sonra, paslanmayı önlemek için jantlarınızdan, konuşmacılarınızdan, zincir dişlilerinizden, dişlilerinizden, zincirinizden, fren kablolarınızdan, kranklarınızdan ve çerçevenizden çamur ve kar aldığınızdan emin olarak bisikletinizi silin.

Kirli kapları dolaba geri koymazdın. Kirli bisiklet şortlarını çekmecene geri koymazdın. Bisikletinizi temiz tutun!

Victoria, bc’deki Performans Bisikletleri’nden Justin Bailey’e özel teşekkürler.

Leave a Comment