E-bisiklet markası Delfast’ın Ukrayna’daki ekibi, etraflarındaki istila öfkelenirken güçlü olmaya devam ediyor

Delfast, tek bir pil şarjıyla kat edilen en uzun mesafe için Guinness Dünya Rekoru’nun arkasındaki ekip olarak bilinen bir e-bisiklet geliştiricisidir. Şirket 2014 yılında faaliyete geçti ve enerji tasarruflu bir e-taşıma seçeneği üretme misyonunda. Markanın en iyi bisikleti en yüksek 50 mil hıza ve inanılmaz bir 200 mil menzile sahip.

Aynı zamanda Ukrayna’da kökleri olan bir marka.

ABD-Ukrayna girişiminin merkezi Kaliforniya’da bulunuyor, ancak ekibinin büyük bir kısmı şu anda haksız, acımasız ve yıkıcı bir savaşta Rusya tarafından işgal edilen ülkede bulunuyor.

Momentum, nasıl olduklarını görmek için Doğu Avrupa ülkesinin dört bir yanındaki şehirlere yayılan ekiple yakalandı. Güvenlik nedenleriyle ekibin bir fotoğrafını yayınlayamayız ama şu anda hepsi iyi durumda.

Hepiniz nasılsınız ve kaçınız Ukrayna’da çalışıyorsunuz?
Delfast takımı az çok iyi durumda. Hepimiz (42 kişi) güvenli yerlerde kalıyoruz, elimizden geldiğince çalışmaya devam ediyoruz ve ülkemizi destekliyoruz.

Geçen hafta nasıldı?
Delfast, merkezi Kaliforniya’da bulunan bir Amerikan-Ukrayna girişimidir. Ancak ekibimizin büyük bir kısmı Ukrayna’nın her yerinde bulunuyor: Kiev, Kharkiv, Ivano-Frankivsk, Lviv, Cherkasy. Bu yüzden, 24 Şubat’ta başladığında her Ukrayna kesiminde Rus işgalini yaşadık.

Önümüzdeki birkaç gün boyunca tüm ekip üyeleri güvenliklerine odaklandı. Özellikle, saldırmak için Rus hedefinin Ukrayna’nın başkenti olan Kiev olduğu netleştiğinde. Birisi barınakta uyudu, biri hiç uyuyamadı, akrabalarını tahliye etti, biri şehri savunmak için Toprak Kuvvetlerine katıldı.

Şimdi yeni gerçekliğe alışıyoruz. Her sabah Slack’te birbirimizi kontrol ediyoruz.
Aynı zamanda, gerçekten yıkıcı. Kiev şirketimizin ‘memleketi’, ofisimiz ve rnd’miz var. Ve diğer şehirlerle birlikte nasıl yıkıldığını görmek tüm ekip için yürek kırıcı. Çalışmaya devam edebiliyor musunuz ve ne zaman duracağına dair bir haber var mı?
İşlerimizi yapmaya devam etmek, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin başlangıcından itibaren şirket için güvenlikten sonraki ikinci ana görevdir. COVID-19 yüzünden uzaktan çalışmaya alışkınız.

Mühendislerimiz, ABD’deki ekip üyeleriyle bağlantıda kalarak, yerleşik PC ve entegre uygulama ile en iyi 3.0 e-bisikletimizi yükseltmeye devam ediyor.

CEO’muz Daniel Tonkopiy, her gün Los Angeles’ta protesto eden kişilerin fotoğraflarını gönderiyor, uluslararası topluma ulaşıyor ve Twitter, LinkedIn ve Facebook’ta durumla ilgili farkındalığı paylaşıyor.

Ne zaman biteceğini gerçekten bilmiyoruz. Ancak – web sitemizde ve sosyal medyada belirtildiği gibi – Ukraynalı ve Ukraynalı güçlüyüz. Ve Ukrayna’daki herhangi bir sorumlu işletme olarak ülkemizi destekliyoruz. Delfast, işgalin durdurulmasına yardım etmek için tüm gelirimizin% 5’ini Ukrayna örgütlerine bağışlıyor.

Ne yapabiliriz?
Bu web sitesinde Ukrayna’daki savaşı durdurmak için nasıl bağış yapılacağına dair bazı iyi seçenekler var. Ayrıca burada neler olup bittiğinin net bir resmini sunar.

Leave a Comment