Dünya çapında bisikletçi kronikler köpek paketleme Maceraları

51 Yaşındaki John Freeman, dört yaşındaki Border Collie-Heeler karışımı Mira ile yaptığı dünya turunun bir parçası olarak Orta Amerika ve Güney Amerika’da seyahat etmeyi planlıyor.

Freeman, ”Daha önce aylar süren yolculuklar yaptım, ancak bu macera yaptığım her şeyden çok daha büyük ve daha kapsamlı” diyor. “80 kilo dişli, artı Mira ve her türlü hava koşulunda kamp yapıyor. Dayanıklılık gerektirecektir, ama yaşamı değiştiren bir deneyim olacak ve Mira’nın beni devam ettireceğini biliyorum. Koşmayı ve yeni insanlarla tanışmayı seviyor. Bisikletle sandığındayken, kafası arabanın camından çıkmış bir köpek gibi dünyayı ele geçiriyor.”

Freeman, önümüzdeki altı yıl boyunca yedi kıtada bisikletle seyahat ederken başkalarına ilham vermek ve daha büyük bir takipçi kazanmak için YouTube ve İnstagram’da “Omnitierra” adlı dünya çapındaki köpek paket gezisini belgelemeyi ve paylaşmayı planlıyor.

Yolculuğun bu ayağından eve döndükten sonra, Freeman Antarktika’ya yolculuğun bir sonraki ayağını planlayacak — ancak bu seyahat kısıtlamaları nedeniyle tek başına bir yolculuk olacak. Bundan sonra Afrika, Asya, Avrupa ve Avustralya’yı keşfetmek için doğuya gitmeyi planlıyorlar.

Freeman, Mira ile olan maceralarını YouTube ve İnstagram kanallarında paylaşıyor ve bu yeni planlarla takipçilerine daha iyi hisler getirmeyi umuyor. Freeman ve Mira şu anda günde yaklaşık 100 kilometre yol kat ediyorlar. En son videoları, Freeman’ın ve Mira’nın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki seyahat maceralarının iki bölümünü gösteriyor.

Freeman, ”İnsanlar bana, özellikle pandemi sırasında onlar için parlak bir nokta haline geldiğini söylüyor” diyor. “Bazıları COVİD tarafından hapsolmuş hissediyor ya da işte zor zamanlar geçiriyor ve Mira’yı bu kadar mutlu görmek onlara temiz bir nefes veriyor. Bunu yapabildiğim ve başkalarıyla paylaşabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.”

“Hayatta daha fazla zaman kazanamazsın. Bu bir nezaket ”diye devam ediyor. “Dünyayı, farklı kültürleri ve farklı insanları görmekten zevk alıyorum, bu uzak ve güzel yerlerde sadece bisikletle erişebilirsiniz. İzleyicilere, kaç yaşında olursanız olun kendi yolculuğunuza çıkmanın asla geç olmadığını göstermek istiyorum. Belki onlara yeni bir yer keşfetmeleri için ilham veririm.“

Freeman kısa süre önce bir web sitesi başlattı ve yolculuğun bölümlerini finanse etmek için Patreon’daki takipçileri için isteğe bağlı bir abonelik hizmeti sundu.

Leave a Comment