Albuquerque, nm’de Bisiklete Binmek için bir Rehber

New Mexico ve Rio Grande Nehri Vadisi’nin kalbinde yer alan Albuquerque, yılda 300 günden fazla güneş ışığı alan yüksek çöl ve ılıman bir iklime sahiptir. Şehrin kendine özgü mirası, asırlık Puebloları, kabileleri ve ulusları İspanyol etkileriyle (yaklaşık 1540) ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız bölgesel stillerle harmanlıyor.

İlgi çekici yerler, Ekim ayındaki muhteşem Uluslararası Balon Fiesta’dan Route 66 boyunca yer alan renkli mimariye ve ticaret bölgelerine ve çok çeşitli kültürel mekanlara kadar uzanmaktadır. Ayrıca son TV dizisi Breaking Bad’den kentsel yerleri gezmenin heyecanı.

Albuquerque, olağanüstü bir bisiklet deneyimi sunuyor: en çok park alanına sahip ABD şehri, çok sayıda açık alana, vahşi arazilere ve 400 milden (643 km) fazla güzel çok kullanımlı patikalara ve sokak bisiklet tesislerine sahiptir. NEREYE GİTMELİ
16 mil (26 kilometre) Rio Grande Nehri ve Paseo del Bosque Patikası boyunca yolculuk yapmadan hiçbir ziyaret tamamlanamazdı. Bosque (BOW-S-KAY veya BOSS-KEY olarak telaffuz edilir) İzi yaya ve bisiklet trafiğine adanmıştır ve eski büyüme pamuk ağaçlarının altında tembel bir şekilde rüzgarlar. Güneyde, parkur doğrudan şehrin hayvanat bahçesine, biyolojik parkına, akvaryumuna ve Tingley Plajı’na (ördek havuzları, balık tutma, kürek çekme ve diğer olanaklara sahip aile dostu bir park) bağlanır. Parkurun kuzey kısmı, pitoresk Corrales köyüne bir mahmuz yoluyla erişim sağlamak için kentsel tarım arazilerini ve şarap imalathanelerini geçiyor.
Sonbahar Albuquerque’de muhteşem bir mevsimdir – altın renkleri, düşen yapraklar, Eyalet Fuarı, sayısız hasat festivali, balon festivali ve yol kenarında kavrulmuş Yeni Meksika yeşil şili kokusu. NEREDE YENİR
Albuquerque’nin parkurlarında gününüzü şehrin çeşitli mutfaklarıyla doldurun – lezzetli New Mexico kırmızı ve yeşil şili’den bahsetmeyin (birini seçin veya her ikisi için birlikte servis edilen “Noel” i sipariş edin). Bisiklet bulvarları ve şeritleri, Eski Kent’teki Church Street Cafe ve La Crêpe Michel, şehir merkezindeki Vinaigrette ve Duran Central Pharmacy gibi harika restoranlara ve Nob Hill Bölgesinin eklektik lokantalarına kolay erişim imkanı sunmaktadır: Nosh Jewish Deli, Zinc Wine Bar & Bistro, Nob Hill Bar & Grill, Zacatecas Tacos+ Tekila ve Taylandlı Vegan.

BİSİKLET NASIL ALINIR

Routes Bicycle Tours & Rentals in Historic Old Town, Paseo del Bosque Patikası’na sadece birkaç dakika uzaklıkta, şehir genelinde çok çeşitli bisiklet kiralama ve turlar sunmaktadır. Yüksek kaliteli, özel dağ bisikletleri de Yağ Lastiği Döngülerinden elde edilebilir. NEREDE KALINIR
Bosque Trail’in kuzey kısmına kısa bir sürüş mesafesinde, 25 dönümlük lavanta tarlaları, meyve ağaçları ve yemyeşil resmi bahçeler arasında yer alan güzel bir çiftlik tesisi olan Los Poblanos Historic Inn and Organic Farm bulunmaktadır. Bisiklet dostu Tarihi Eski Kent bölgesinde yer alan Bottger Mansion, eski dünya cazibesini ve modern olanakları harmanlamaktadır. Şehir merkezinde yer alan Mauger Estate Bed and Breakfast, şehrin en iyi topluluk pazarları olan Rail Yards Market ve Downtown Growers Market’e yürüme mesafesinde, bisiklete binme ve zanaatkar tarzı bir vahadır.

Leave a Comment